Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 530 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 41 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 530 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (16 կրակոց):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել են իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

По оперативным данным, в ночь с 3 на 4 ноября на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня белее 41 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций около 530 выстрелов.
В восточном и северном направлениях карабахско-азербайджанской границы ВС Азербайджана применили также крупнокалиберный пулемет ДШК (16 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответных действий и продолжают осуществлять надежную оборону боевых позиций.