Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 530 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 41 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 530 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (16 կրակոց):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել են իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

According to operative data, on the night of November 4 on NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire 41 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The adversary used small arms of various calibres firing more than 530 shots in the direction of Armenian positions.
In eastern and northern areas of the Karabakh-Azerbaijani border Azerbaijani armed forces also used heavy machine gun DSK (16 shots).
Advanced units of NKR Defense Army mainly refrained from response actions and continued to implement a robust defense of combat positions.