Հաղորդագրություն ԼՂՀ ՊՆ-ից
Նոյեմբերի 11-ի ժամը 12:15-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան (Յարըմջա) և հյուսիսային (Թալիշ) ուղղություններով հակառակորդի կողմից ձեռնարկված ականանետային հարվածները որոշակի ընդմիջումներով շարունակվել են մինչև 15:30-ը: Այդ ընթացքում ադրբեջանական զինուժի կողմից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է 37 արկ, որից 13-ը 60 միլիմետրանոց, իսկ 24-ը՝ 82 միլիմետրանոց ականանետերից:
Բացի ականանետային հարվածներից, շփման գծի արևելյան (Ակնա) ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, այդ թվում՝ «Սև նետ» (8 կրակոց) և «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» (25 կրակոց) տիպի խոշոր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ուշադիր հետևել և հետևում են հակառակորդի կողմից ձեռնարկվող գործողություններին և անհրաժեշտության դեպքում ձեռնարկում համապատասխան միջոցներ պետական սահմանի անառիկ պաշտպանությունն ապահովելու ուղղությամբ:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, այս պահի դրությամբ իրավիճակն առաջնագծում համեմատաբար հանգիստ է:

Подразделения Армии обороны НКР внимательно следят за действиями противника
Начатые сегодня, 11 ноября, около 12:15, ВС Азербайджана в северо-восточном (Ярымджа) и северном (Талыш) направлениях карабахско-азербайджанской границы минометные обстрелы с определенными перерывами продолжились до 15:30, сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период противник применил в направлении армянских позиций 60-и (13 снарядов) и 82-миллиметровые (24 снаряда) минометы.
Помимо минометов, в восточном направлении линии соприкосновения (Акна) ВС Азербайджана применили также стрелковое оружие различного калибра, в том числе крупнокалиберные снайперские винтовки "Черная стрела" (8 выстрелов) и "Истиглал" (25 выстрелов).
"Передовые подразделения Армии обороны НКР внимательно следили и следят за действиями противника и при необходимости предпринимают соответствующие меры в направлении обеспечения неприступности госграницы.