Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1100 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 85 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1100 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի վրա ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 (15 արկ) և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (5 արկ), ձեռքի հակատանկային (1 արկ) և ենթափողային նռնականետեր (1 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

По оперативным данным, в ночь с 15 на 16 ноября на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 85 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций около 1100 выстрелов.
В направлении боевых позиций Армии обороны НКР, дислоцированных в северном направлении карабахско-азербайджанской границы, ВС Азербайджана применили также 60-и (15 снарядов) и 82-миллиметровые (5 снарядов) минометы, ручной противотанковый (1 снаряд) и подствольный (1 снаряд) гранатометы.
Подразделения Армии обороны НКР осуществляют полноценный контроль на передовой и предпринимают необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций.