Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1100 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 85 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1100 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի վրա ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 (15 արկ) և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (5 արկ), ձեռքի հակատանկային (1 արկ) և ենթափողային նռնականետեր (1 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

According to operative data, on the night of November 16 on NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire over 85 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The adversary used small arms of various calibres firing about 1100 shots in the direction of Armenian positions.
In the northern direction of the Karabakh-Azerbaijani border, the Azerbaijani Armed Forces also used 60 (15 rounds) and 82 mm (5 rounds) mortars, portable anti-tank (1 round) and grenade (1 round) launchers.
NKR Defense Army subdivisions carry out a full control on the front and take the necessary steps to organize a reliable defense of combat positions.