Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2400 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 17-ի լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2400 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան (Յարըմջա) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (5 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

По оперативным данным, в ночь с 17 на 18 ноября на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 100 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций более 2400 выстрелов.
В северо-восточном направлении карабахско-азербайджанской границы (Ярымджа) ВС Азербайджана применили также автоматический станковый гранатомет (5 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны продолжают успешно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, прибегая к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости.