Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2400 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 17-ի լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2400 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան (Յարըմջա) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (5 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

According to operative data, on the night of November 18 on NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces violated ceasefire over 100 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The adversary used small arms of various calibres firing over 2400 shots in the direction of Armenian positions.
In the north-eastern direction of the Karabakh-Azerbaijani border (Yarymdzha) Azerbaijani armed forces also used heavy machine-automatic grenade launcher (5 rounds).
Advanced units of the Defense Army continue to successfully carry out their combat mission by resorting to retaliatory actions only in case of emergency.