Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1100 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 90 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1100 կրակոց:
Նոյեմբերի 19-ին ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում  և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

According to the data, over the weekend on NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire over 90 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The adversary used small arms of various calibres firing over 1100 shots in the direction of the Armenian positions.
It is noted that on November 19 in the north-eastern part of the Karabakh-Azerbaijani border Azerbaijani Armed Forces also used 60-mm mortar (1 round).
NKR Defense Army Divisions retain full control at the forefront and continue to implement a robust defense of combat positions.