Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (5 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

According to operative data, on the night of November 25 on NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire over 60 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The adversary used small arms of various calibres firing more than 900 shots in the direction of the Armenian positions.
In the north-east of the Karabakh-Azerbaijani border Azerbaijani armed forces also used 60-mm mortar (5 rounds).
Advanced units of the NKR Defense Army continue to confidently carry out their combat mission by resorting to retaliatory actions only in case of emergency.