Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (5 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

По оперативным данным, в ночь с 24 на 25 ноября на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 60 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций более 900 выстрелов.
В северо-восточном направлении карабахско-азербайджанской границы азербайджанские ВС применили 60-миллиметровый миномет (5 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, прибегая к ответным действиям только в случае крайней необходимости.