Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 2500 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 110 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 2500 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ), ձեռքի հակատանկային (2 արկ) ու հաստոցավոր ավտոմատ (5 արկ) նռնականետեր:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործղությունների:

По оперативным данным, в минувшие выходные на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 110 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций около 2500 выстрелов.
В восточном направлении карабахско-азербайджанской границы ВС Азербайджана применили также 60-миллиметровый миномет (1 снаряд), ручной противотанковый (2 снаряда) и автоматический станковый (5 снарядов) гранатометы.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно выполнять поставленную боевую задачу, при необходимости прибегая также к ответным действиям.