Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 2500 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 110 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 2500 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ), ձեռքի հակատանկային (2 արկ) ու հաստոցավոր ավտոմատ (5 արկ) նռնականետեր:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործղությունների:

According to operative data, over the weekend on NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire about 110 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The adversary used small arms of various calibres firing about 2500 shots in the direction of Armenian positions.
In the eastern direction of the Karabakh-Azerbaijani border Azerbaijani Armed Forces also used 60-mm mortar (1 round), hand antitank (2 shells) and automatic heavy machine (5 rounds) grenade launchers.
Advanced units of the NKR Defense Army confidently continue to perform their combat mission, also resorting to retaliatory actions if necessary.