Դիտարկում է անցկացվել Թալիշի արևելյան ուղղությամբ
Նոյեմբերի 28-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացրել  ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի   Թալիշ գյուղի  արևելյան ուղղությամբ, հաղորդում է nkr.am։
ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են  ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնական Գենադիե Պետրիկան (Մոլդովա)  և  ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը (Շվեդիա):
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացրել են   ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկը  և նրա դաշտային օգնական  Իրժի Աբերլեն (Չեխիա)։

В направлении села Талиш состоялся мониторинг ОБСЕ
28 ноября, согласно достигнутой с властями Нагорно-Карабахской Республики договоренности, миссия ОБСЕ провела плановый мониторинг карабахско-азербайджанской границы восточнее села Талиш Мартакертского района НКР.
С позиций Армии обороны НКР наблюдение  осуществили полевой помощник Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ  Геннадие Петрика (Молдова) и   сотрудник офиса ЛПДП ОБСЕ Петер Сведберг (Швеция).
С противоположной стороны карабахско-азербайджанской границы мониторинг осуществили   Личный представитель Действующего председателя ОБСЕ  посол Анжей Каспшик и  его полевой помощник  Иржи Аберле (Чехия), сообщает пресс-служба МИД НКР.