Հալեպում գրոհայինները հուսահատ վիճակում են․ The Wall Street Journal
Գրոհայինները, որոնք Հալեպի արևելյան հավածում կռվում են սիրիական բանակի դեմ, գտնվում են պարտության շեմին, գրում է The Wall Street Journal թերթը։
Ապստամբների տվյալներով՝ սիրիական բանակը և վերջինիս դաշնակից  ուժերը մեկ շաբաթվա ընթացքում գրավել են Հալեպի՝ ընդդիմության վերահսկողության տակ գտնվող տարածքի 60 տոկոսը։ Ինչպես նշում է թերթը, գրոհայինները կորցրել են Հալեպի ճակատամարտում հաղթելու հույսը։
«Ապստամբները մտածում են հեռանալու մասին, քանի որ նրանց ուժերը հյուծվել են»,-հայտարարել է խմբավորումներից մեկի ներկայացուցիչը։
WSJ-ի տվյալներով՝ ընդդիմության տեղի առաջնորդները անցած շաբաթ ձևավորել են կոմիտե՝ Սիրիայի կառավարության հետ բանակցելու համար, սակայն դեռևս չի հաջողվել կապ հաստատել իշխանությունների հետ։ Նշվում է, որ խորհրդակցությունների արդյունքում գրոհայինները կարող են դուրս գալ Հալեպից։

WSJ: боевики в Алеппо в отчаянии
Группировки боевиков, сражающиеся против сирийской армии в восточной части Алеппо, находятся на грани поражения, пишет The Wall Street Journal.
По данным самих повстанцев, силы сирийской армии и союзных ей формирований за одну неделю заняли 60 процентов территории, которую контролировала оппозиция. Как отмечает газета, они потеряли надежду выиграть сражение за Алеппо, передает lenta.ru.
"Мятежники думают об уходе, поскольку их силы истощены", - заявил представитель одной из группировок Мохаммад аль-Шейх.
Местные лидеры оппозиции, по данным WSJ, на прошлой неделе сформировали комитет для переговоров с сирийским правительством, однако пока, по утверждению его представителей, установить связь с властями не удалось. При этом результатом консультаций может стать выход боевиков из Алеппо.