Այս պահի դրությամբ սահմանի ողջ երկայնքով իրադրությունը համեմատաբար հանգիստ է. ԼՂՀ ՊՆ
Դեկտեմբերի 11-ի լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հարավային /Հորադիզ/ ուղղությամբ տեղակայված իր հենակետերից հակառակորդը 82 մմ-ոց ականանետերից 14 անգամ արկակոծել է հայկական դիրքերը: Ընդհանուր առմամբ, նշված ժամանակահատվածում, ադրբեջանական զինուժը առաջնային գծի մի շարք հատվածներում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը  խախտել է շուրջ 30 անգամ` հայկական  դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 400 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և հակազդիչ քայլերի դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

According to operative data, on the night of December 12 in the southern direction of the Karabakh-Azerbaijani border (Horadiz) Azerbaijani Armed Forces from 82-millimeter mortar shells fired 14 times at the Armenian positions, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
In total, during this period the adversary with small arms of various calibres violated the ceasefire 30 times, firing in the direction of Armenian positions over 400 shots.
Advanced subdivisions of the Defense Army mainly refrained from responsive actions, taking counter-measures only in case of emergency.