Այս պահի դրությամբ սահմանի ողջ երկայնքով իրադրությունը համեմատաբար հանգիստ է. ԼՂՀ ՊՆ
Դեկտեմբերի 11-ի լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հարավային /Հորադիզ/ ուղղությամբ տեղակայված իր հենակետերից հակառակորդը 82 մմ-ոց ականանետերից 14 անգամ արկակոծել է հայկական դիրքերը: Ընդհանուր առմամբ, նշված ժամանակահատվածում, ադրբեջանական զինուժը առաջնային գծի մի շարք հատվածներում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը  խախտել է շուրջ 30 անգամ` հայկական  դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 400 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և հակազդիչ քայլերի դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

По оперативным данным, в ночь с 11 на 12 декабря на южном направлении карабахско-азербайджанской границы (Горадиз) ВС Азербайджана из 82-миллиметровых минометов 14 раз подвергли обстрелу армянские позиции, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
В общей сложности, за указанный период противник на ряде участков границы из стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 30 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 400 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны в основном воздерживались от ответных действий, предпринимая контрмеры лишь в случае крайней необходимости.