Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Ստաս Նամինին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՌԴ մշակութային գործիչ, հայազգի անվանի երաժիշտ և նկարիչ, ռեժիսոր և պրոդյուսեր Ստաս Նամինին՝ Անաստաս Միկոյանին, ով Հայաստանում է գտնվում հայ-ռուսական համագործակցության շրջանակներում իր հոբելյանի՝ ծննդյան 65-ամյակի առիթով ս.թ. դեկտեմբերի 14-20 Երևանում անցկացվող միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Ողջունելով անվանի մշակութային գործչին Հայաստանում՝ Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ հայ ժողովուրդը մեծ հարգանք է տածում իր տաղանդաշատ հայրենակցի նկատմամբ, ով մեր ժողովրդի համար բոլոր դժվարին պահերին եղել է նրա կողքին և այսօր էլ իր հոբելյանը նշում է Հայաստանում՝ բազմաթիվ մշակութային միջոցառումներով բարձրացնելով մարդկանց տրամադրությունը, նրանց հաղորդակից դարձնելով բարձրաճաշակ ստեղծագործություններին:
Նախագահը բարձր է գնահատել տարիներ ի վեր տարբեր բնագավառներում Ստաս Նամինի գործունեությունը, ով արժանիորեն շարունակում է իր հրաշալի ընտանիքի լավ ավանդույթները:
Ստաս Նամինն իր համար մեծ պատիվ համարելով Հայաստան այցելությունը՝ ընդգծել է, որ Հայաստանն իր ընկալումներում մշտապես եղել է հեքիաթային երկիր և անկեղծորեն ուրախ է, որ նման հնարավորություն ունի այստեղ ցուցադրելու այն ամենը, ինչով զբաղվում է:
«Ես դաստիարակվել եմ հային բնորոշ ոգով և անչափ շնորհակալ եմ հրավերի ու ջերմ հյուրընկալության համար»,-Նախագահի հետ հանդիպմանը նշել է անվանի մշակութային գործիչը:

President Serzh Sargsyan received today the RF culture figure, the well-known musician and artist of the Armenian descent, director and producer Stas Namin – Anastas Mikoyan, who has arrived to Armenia to participate in the events to be held in Yerevan on December 14-20 on the occasion of his 65th birth anniversary conducted in the framework of the Armenian-Russia cooperation.
Welcoming the celebrated artist to Armenia, President Sargsyan noted that the Armenian people have a great respect towards their talented compatriot who has always stood by our nation in difficult times and today celebrates his anniversary in Armenia through a number of cultural events which will raise the spirits and will introducing the public to exceptional pieces of art.
The President hailed years-long activities of Stas Namin in different areas and added that he carries on worthily the best traditions of his wonderful family.
Stas Namin noted that the visit to Armenia is a great honor for him and underscored that in his perception Armenia has always been a fairytale land. He said that he was truly happy to be able to demonstrate here his works.
“I was raised in the Armenian spirit and I am profoundly thankful for the invitation and warm welcome,” said the celebrated performer at the meeting with the President of Armenia.