Դեկտեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի գրեթե բոլոր ուղղություններով, բացառությամբ հյուսիսային /Գյուլիստան/ հատվածի, արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման աճ: Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում գնդացիրներից, ‹‹УТЕС›› տիպի զենքերից և դիպուկահար հրացաններից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան  40 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ  1000 կրակոց, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները կանխարգելիչ գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

According to operative data, on the night of December 21, in almost all parts of the Karabakh-Azerbaijani border, except for the northern section (Gulistan), growth in the number of violations of the ceasefire was registered, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The opponent used small arms of various calibres, as well as machine guns and sniper rifles violating the ceasefire over 40 times. During this period, the opponent has fired about 1000 shots in the direction of Armenian positions.
Advanced subdivisions of the Defense Army only resorted to preventive actions in case of emergency, and continued to carry out their combat mission.