Բեռլինի ահաբեկչի մասին տեղեկությունների համար €100.000 պարգևավճար է նշանակվել
Բեռլինում ահաբեկչություն իրականացնելու մեջ կասկածվող տղամարդու մասին տեղեկությունների համար 100 հազար եվրո պարգևավաճար է նշանակվել, հայտնում է ren.tv-ն: Գերմանական ոստիկանությունը փնտում է Թունիսի քաղաքացու, որի անձնական փաստաթղթերը գտնվել են սուրբծննդյան տոնավաճառում մարդկանց ամբոխին մխրճված բեռնատարի մեջ: Կասկածյալի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել Շենգենյան գոտու ողջ տարածքում:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 19-ի երեկոյան բեռնատար մեքենան մխրճվել է մարդկանց ամբոխի մեջ Բեռլինում Սբ Ծննդյան տոնավաճառում: Միջադեպի հետևանքով զոհվել է 12, վիրավորվել՝ 48 մարդ: Հարձակման պատասխանատվությունը ստանձնել է «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը:

За информацию о местонахождении берлинского террориста объявлена награда в €100 тысяч
За информацию о мужчине, который подозревается в совершении террористического акта в Берлине объявлена награда в 100 тысяч евро, сообщает ren.tv.
Немецкая полиция разыскивает гражданина Туниса, личные документы которого были найдены в фуре, которая протаранила рождественскую ярмарку.
Подозреваемый объявлен в розыск не только в Германии, но и во всех странах Шенгенской зоны.
Напомним, 19 декабря грузовой автомобиль протаранил толпу на рождественской ярмарке в Берлине. В результате атаки погибли 12 человек, 48 пострадали. Ответственность за произошедшее взяла на себя террористическая организация "Исламское государство".