Նախագահի նստավայրում մեկնարկել են երեխաների համար կազմակերպված տոնական միջոցառումները (Լուսանկարներ)
Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ ՀՀ Նախագահի նստավայրում մեկնարկել են երեխաների համար անցկացվող ամենամյա տոնական միջոցառումները. Բաղրամյան 26-ում հյուրընկալվել են Տավուշի, Գեղարքունիքի, Վայոց ձորի, Արարատի սահմանամերձ (գնդակոծվող) գյուղերի աշակերտներ, Օլիմպիադաների («Կենգուրու», «Մեղու») մրցանակակիրներ, սահմանափակ կարողություններով (հաշմանդամ) և Հայաստանում ապաստան գտած սիրիահայ երեխաներ, ինչպես նաև հանրակրթական դպրոցների բարձր առաջադիմություն ցուցաբերած 300 աշակերտներ:
Նախագահի նստավայրում Ամանորի շեմին երեխաների համար կազմակերպվող ավանդական դարձած տոնական միջոցառումներին մասնակցում են 6-12 տարեկան շուրջ 1000 երեխաներ մայրաքաղաքից և Հանրապետության մարզերից:
Միջոցառումները երեխաների համար Բաղրամյան 26-ում կշարունակվեն նաև դեկտեմբերի 27-ին: Վաղը Նախագահի նստավայրում կհյուրընկալվեն ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների, Արցախյան ազատամարտում, ինչպես նաև Ապրիլյան պատերազմում զոհված, հաշմանդամ դարձած զինվորների, Երկրապահ կամավորական միության անդամների ընտանիքների երեխաներ և թոռնիկներ, այդ թվում՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունից, ՀՀ ոստիկանության և ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների երեխաներ։

В резиденции президента стартовали организованные для детей праздничные мероприятия (фото)
По случаю Нового года и Святого Рождества в резиденции президента РА стартовали проводящиеся для детей новогодние праздничные мероприятия: сегодня гостями Баграмяна-26 были школьники приграничных (подвергающихся обстрелам) сел Тавуша, Гегаркуника, Вайоц дзора, Арарата, победители олимпиад ("Кенгуру" и "Пчела"), дети с ограниченными возможностями (инвалиды) и нашедшие в Армении прибежище сирийские армянские дети, а также 300 учеников школ среднего образования, имеющих высокую успеваемость.
В организуемых в резиденции президента накануне праздников Нового года и ставших традиционными праздничных мероприятиях принимают участие почти 1000 детей в возрасте от 6 до 12 лет из столицы и областей Республики.
Мероприятия для детей на Баграмяна-26 продолжатся также 27 декабря. Завтра в резиденции Президента будут приняты дети и внуки из семей военнослужащих ВС РА, солдат, которые погибли или стали инвалидами в Арцахской освободительной войне, а также во время Апрельской войны, членов Союза добровольцев-ополченцев "Еркрапа", в том числе, из Нагорно-Карабахской Республики, дети сотрудников Полиции и Службы национальной безопасности РА.