Պուտինը հայտարարել է Սիրիայում հրադադարի մասին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ  Սիրիայում հակամարտող կողմերի միջեւ համաձայնություն է ձեռք բերվել երկրի տարածքում հրադադար սահմանելու և խաղաղ բանակցություններ սկսելու պատրաստակամության մասին։
Պուտինի խոսքերով Սիրիայում երեք փաստաթուղթ է ստորագրվել: Առաջին փաստաթուղթը ստորագրվել է Սիրիայի կառավարության և զինված ընդդիմության միջև Սիրիայի տարածքում հրադադար հաստատելու մասին։ Երկրորդ փաստաթուղթը հրադադարի ռեժիմի վերահսկման համալիր միջոցների վերահսկման մասին է։ Երրորդ փաստաթուղթը վերաբերում է Սիրիայի խնդրի կարգավորման շուրջ խաղաղ բանակցություններին։
Միևնույն ժամանակ Պուտինը ընդգծել է, որ Սիրիայում հրադադարի մասին պայմանավորվածությունները բավականին փխրուն են, և դրանց պետք է վերաբերել մեծ զգուշավորությամբ:

Путин объявил о прекращении огня в Сирии
Президент Российской Федерации Владимир Путин заявил о достижении договоренности о прекращении огня в Сирии и готовности начать мирные переговоры, передает Корреспондент.
По словам Путина, в Сирии подписаны три документа. Первый – между сирийским правительством и вооруженной оппозицией о прекращении огня на территории Сирии. Второй – о комплексе мер по контролю за режимом прекращения огня, и третий – заявление о готовности к началу мирных переговоров.
Российский лидер подчеркнул, что договоренности о прекращении огня в Сирии "очень хрупкие, они требуют особого внимания и терпения, профессионального подхода к этим вопросам и постоянного контакта с нашим партнерами".
Армия Сирии прекратит боевые действия по всей территории Сирии, начиная с полуночи 30 декабря. Об этом говорится в распространенном заявлении командования ВС Сирии.