Ադրբեջանական լրատվամիջոցների կողմից այսօր շրջանառության մեջ դրված տեղեկությունն առ այն, թե իբր հայկական ուժերի կողմից Ակնայի /Աղդամ/ ուղղությամբ ձեռնարկված արկակոծության արդյունքում հրդեհվել է համանուն շրջանի Ահմեդաղալը գյուղի տներից մեկը, ոչ այլ ինչ է, քան սեփական ու միջազգային հանրությանն ապակողմնորոշելու պարզունակ քարոզչական հնարք:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ չնայած հակառակորդի կողմից պարբերաբար առաջնագծում ձեռնարկվող սադրիչ քայլերին, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, ինչպես երեկ, այնպես էլ այսօրվա ընթացքում որևէ  զինատեսակից պատասխան գործողության չեն դիմել:
Արցախի զինված ուժերը շարունակում է հետևել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և վստահորեն իրականացնել իր առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны НКР опровергает информацию азербайджанских СМИ
Распространенная сегодня азербайджанскими СМИ информация о том, якобы в результате осуществленного армянскими силами в направлении Акны (Агдам) артобстрела загорелся один из домов села Ахмедагали одноименного района, есть не что иное, как примитивный пропагандистский трюк с целью дезориентировать общественность в Азербайджане и международное сообщество. Как передает Panorama.am, об этом говорится в распространенном заявлении министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Минобороны НКР сообщает, что, несмотря на периодически предпринимаемые противником на передовой провокационные шаги, передовые подразделения Армии обороны, как накануне, так и в течение сегодняшнего дня, каких-либо ответных действий не предпринимали.
"ВС Арцаха продолжают соблюдать режим прекращения огня, уверенно выполняя поставленную боевую задачу. На данный момент ситуация на передовой спокойная", – говорится в сообщении.