Հունվարի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի բոլոր հատվածներում հակառակորդը հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ խոշոր տրամաչափի գնդացիրներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1050 կրակոց:
Գնդացիրներից առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել հարավարևելյան և արևելյան հատվածներում (ավելի քան 300 կրակոց), հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:

According to operative data, on January 19 and overnight January 20 in all areas of the NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces violated ceasefire over 70 times firing small arms – including large caliber heavy machine guns, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
Azerbaijani forces fired more than 1050 shots towards NKR posts. More intense violations occurred in the south-eastern and eastern parts of the NKR-Azerbaijan border, where Azerbaijani forces fired more than 300 shots from heavy machine guns.