Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ԼՂՀ ՊՆ-ն դիմել Է պատասխան գործողությունների
Հունվարի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 430 կրակոց:
Սահմանի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը առավել ինտենսիվ կրակ է վարել դիպուկահար հրացաններից (92 կրակոց), ինչպես նաև կիրառել է 82 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

По оперативным данным, 22 января, и в ночь на 23 января на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана в основном из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня более 55 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник произвел в направлении армянских позиций около 430 выстрелов.
В восточном направлении границы ВС Азербайджана вели наиболее интенсивный обстрел из снайперских винтовок (92 выстрела), а также применили 82-миллиметровый миномет (2 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны для подавления наступательной активности противника прибегли к ответным действиям и продолжили выполнять поставленную перед ними боевую задачу.