Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ԼՂՀ ՊՆ-ն դիմել Է պատասխան գործողությունների
Հունվարի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 430 կրակոց:
Սահմանի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը առավել ինտենսիվ կրակ է վարել դիպուկահար հրացաններից (92 կրակոց), ինչպես նաև կիրառել է 82 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

NKR Defense Army Forces Took Countermeasures to Suppress the Azerbaijani Activeness
According to operative data, on January 22 and overnight January 23 in all areas of the NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces violated ceasefire over 55 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
Azerbaijani forces fired more than 430 shots towards NKR posts.
More intense violations occurred in the eastern part of the NKR-Azerbaijan border, where Azerbaijani forces fired shots from sniper rifles (92 shots), as well as fired 82 mm mortar (2 shells).
The Nagorno Karabakh Republic forces took countermeasures to suppress the Azerbaijani activeness and continued confidently fulfilling their military duties.