Բակո Սահակյան. Հայոց բանակը հայ ժողովրդի անվտանգության հիմնական երաշխավորն է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 28-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին՝ Բանակի օրվա կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ բոլորիս համար թանկ ու հիշարժան տարեդարձի՝ Հայոց հերոսական բանակի կազմավորման 25-ամյակի կապակցությամբ:
Հայկական բանակն անցել է փառապանծ ուղի և դարձել համայն հայության հպարտությունն ու պարծանքը, մեր ժողովրդի անվտանգության հիմնական երաշխավորը, տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանման կարևոր գործոններից մեկը: Հայ զինվորն իր անսասան ոգու և անհաղթ բազկի ուժով փայլուն իրականացնում է հայրենիքի պաշտպանի իր առաքելությունը:
Հարգարժա՛ ն Սերժ Ազատի,
Կանգնած լինելով բանակի ստեղծման ակունքներում՝ Դուք արել եք հնարավորը նրա կայացման ու զորացման համար: Արցախում գիտենք և բարձր ենք գնահատում Ձեր ավանդն ու հայրենանվեր ջանքերը:
Այս նվիրական տոնի կապակցությամբ մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի անձնակազմին, մեր ողջ ժողովրդին և մաղթում խաղաղություն, մեծագույն հաջողություններ ու նոր հաղթանակներ՝ համազգային խնդիրների լուծման և հայոց պետականության ամրապնդման ճանապարհին»:

NKR President: The Armenian Army Is the Main Guarantee of Our People's Security
On January 28 Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address to President Serzh Sargsyan of the Republic of Armenia. As the press service of NKR President informs, the address runs as follows:
"Honorable Mr. President,
On behalf of the people and authorities of the Artsakh Republic and myself personally I cordially congratulate You on the 25th anniversary of the formation of the heroic Armenian army, a holiday that is dear and memorable to all of us. The Armenian army has passed a glorious way and is the pride of all the Armenians, the main guarantee of our people's security, one of the significant factors of maintaining peace and stability in the region. The Armenian soldier with his unwavering spirit and invincible might brilliantly performs the Motherland defender's.
Respectful Mr. Sargsyan,
Having been standing at the origins of the Army's formation, You have done everything possible for its development and strengthening. In Artsakh we know and appreciate Your contribution and patriotic efforts.
In connection with this cherished holiday I once again congratulate You, the whole personnel of the Republic of Armenia's Armed Forces and our entire people, wishing peace, great successes and new victories on the way of solving national issues and strengthening the Armenian statehood".