ԼՂՀ ՊՆ. հակառակորդը դիպուկահար հրացաններից կրակ է արձակել (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ)
Հունվարի 30-ին և լույս 31-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 25 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 290 կրակոց:
Ադրբեջանական զինուժը դիպուկահար հրացաններից առավել ինտենսիվ կրակ է վարել հարավային և արևելյան ուղղություններով՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 56 կրակոց, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

По оперативным данным, в ночь с 30 на 31 января на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра, в том числе из снайперских винтовок нарушили режим прекращения огня около 25 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник произвел в направлении армянских позиций более 290 выстрелов.
ВС Азербайджана из снайперских винтовок наиболее интенсивные обстрелы вели в южном и восточном направлениях границы, произведя в общей сложности 56 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны продолжили уверенно нести боевое дежурство, прибегая к ответным действиям при крайней необходимости.