Փետրվարի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը իրադրությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին արձանագրվել է լարվածության աճ: Հակառակորդը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետըերից, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից և տարբեր տրամաչափի հրաձգայի զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 250 կրակոց: Սահմանի արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը 60 և 82 մմ-ոց ականանետերից արձակել է ընդհանուր առմամբ 98 արկ, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն իրականացրել են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և անհրաժեշտության դեպքում դիմել պատասխան գործողությունների:

На карабахско-азербайджанской границе зарегистрирован рост напряженности
По оперативным данным, в ночь с 3 на 4 февраля на карабахско-азербайджанской границе зарегистрирован рост напряженности. ВС Азербайджана из 60-и и 82-миллиметровых минометов, гранатометов АГС-17 и стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня бллее 50 раз.
Противник произвел в направлении армянских позиций около 250 выстрелов.
В восточном и северо-восточном направлениях границы ВС Азербайджана из 60-и и 82-миллиметровых минометов выпустили 98 снарядов, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны уверенно выполнили поставленную перед ними боевую задачу, предпринимая при необходимости ответные действия.