Յուրա Մովսիսյան. «Իմ երկիրն արդեն 20 տարուց ավել է պատերազմի մեջ է Ադրբեջանի հետ, բայց աշխարհը ձևացնում է, թե ոչինչ չկա»
Novostnik.ru
«Ռեալ Սոլթ Լեյքի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը ֆեյսբուքյան ասուլիսի ժամանակ պատասխանել է այն հարցին, թե որքան կարևոր է իր համար հայ երկրպագուների աջակցությունը, հայտնում է ArmFootball.com-ը:
«Ինձ համար դա շատ էմոցիոնալ պահ է, քանի որ մեր ազգը` 1915 թվականի ցեղասպանությունից սկսած միշտ պատերազմների մեջ է եղել: Իմ երկիրը արդեն 20 տարուց ավել է պատերազմի մեջ է Ադրբեջանի հետ, բայց աշխարհը ձևացնում է, թե ոչինչ չկա, պատերազմ չկա: Սահմանին ամեն օր մարդիկ են մահանում: Եթե կարողանում ես ֆուտբոլի կամ ուրիշ սպորտաձևի, կամ էլ ֆիլմերի միջոցով ստիպեց մարդկանց ժպտալ, դա շատ է ոգևորում: Նման պահերին ես շատ երջանիկ եմ լինելու»,- նշել է Մովսիսյանը:

Мовсисян: "Моя страна уже больше 20 лет воюет с Азербайджаном, но мир делает вид, что нет никакой войны"
Novostnik.ru
Форвард "Реал Солт-Лейка" Юра Мовсисян во время пресс-конференции в Facebook-е ответил на вопрос о том, насколько важна для него поддержка армянских болельщиков, сообщает ArmFootball.com.
"Для меня это очень эмоциональный момент, так как наш народ, начиная с геноцида 1915 года, всегда воевал. Моя страна уже больше 20 лет воюет с Азербайджаном, но мир делает вид, что ничего нет, нет никакой войны. На границе каждый день гибнут люди. Если ты можешь с помощью футбола или другого вида спорта, или через фильмы вынудить людей улыбаться, это воодушляет. В такие моменты, я чувствую себя счастливым", - отметил Мовсисян.