ԵՄ-ն պետք է պայքարի Ռուսաստանի ապատեղեկատվության դեմ. Գերմանիայի նախագահ
Եվրամիության երկրները պետք է պայքարեն Ռուսաստանի վարած ապատեղեկատվության արշավի դեմ, ուշադրություն հատկացնեն մարդկանց կյանքի որակի վրա և ձգտեն ուժեղ և միասնական Եվրամիության: Այս մասին, ինչպես փոխանցում է Корреспондент-ը, հայտարարել է Գերմանիայի նախագահ Յոախիմ Գաուկը Ռիգայում Լատվիայի, Լիտվայի և Էստոնիայի նախագահների հետ հանդիպման ժամանակ:
«Մեր համերաշխությունը չի սահմանափակվում խոսքերով: Մենք պետք է միասին պայքարենք ռուսական ապատեղեկատվության դեմ»,- նշել է Գաուկը:
«Մեզ հարկավոր է ուժեղ և միասնական ԵՄ, նրա ապագայի մասին համաձայնություն»,- ընդգծել է Գերմանիայի նախագահը:

President of Germany: ''We Need to Fight Together against Russian Disinformation"
EU countries have to struggle against "disinformation campaign by Russia", pay attention to improving the quality of life of people and strive for a strong and united European Union. This was stated by the President of Germany Joachim Gauck during his visit to Riga.
"Our solidarity is not limited to words, we need to fight together against Russian disinformation." - said Gauck during a meeting with the presidents of Latvia, Lithuania and Estonia in Riga.
"We need a strong and united EU, and a long-term shared vision of its future," - said the President of Germany.