ԼՂՀ զինուժի կողմից դիվերսիայի փորձի մասին Ադրբեջանի ՊՆ տեղեկությունը հորինվածք է. Սենոր Հասրաթյան
Այսօր ադրբեջանական ագիտպրոպը հանդես է եկել հերթական ապատեղեկատվությամբ, համաձայն որի, իբր հայկական կողմը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ, իսկ իրենց ուժերը ժամանակին կանխել են դա:
«Այդ հորինվածքին «միս ու արյուն» տալու համար Բաքվի աճպարարներն, իրենց սովորության համաձայն, որոշել են, որպես «անհերքելի ապացույց» կից ներկայացնել բավականին անճաշակ ու ոչ պրոֆեսիոնալ մակարդակով «բեմադրված» մի տեսագրություն (ինչը վերջին շրջանում կատարում են շատ հաճախ), որն, անգամ մանրակրկիտ ուսումնասիրելուց, դժվար թե դիտողը որևէ բան հասկանա…
Ինչևէ, ինչպես ասում են՝ ճաշակին ընկեր չկա, բայց որ այս ամենով հանդերձ, կարծես թե՝ Ադրբեջանի ՊՆ-ն վերջնականապես կորցնում է (եթե, իհարկե, արդեն չի կորցրել) իրականությունը սթափ գնահատելու ընդունակությունը, փաստ է…
Եվ վերջում մի հավելում. ըստ Ադրբեջանի ՊՆ-ի կողմից փետրվարի 12-ին տարածված պաշտոնական հաղորդագրության «թշնամու կողմից առաջնային դիրքերի գնդակոծությունը կանխելու ընթացքում տեղի ունեցած փոխհրաձգության ժամանակ զոհվել է Ադրբեջանի ԶՈՒ պայմանագրային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Ֆուադ Ֆարհադ օղլու Գաֆարովը»: Այսքանից արվելիք հետևությունները թողնում ենք ձեզ», - այս կապակցությամբ ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը:

Information of the Azerbaijani MoD on Subversive Infiltration Attempt by NKR Defense Army is Disinformation: NKR Defense Army Spokesman
The Azerbaijani propaganda machine on Monday issued yet another disinformation, according to which the Karabakh side, allegedly, launched a subversive infiltration attempt, but the Azerbaijani armed forces prevented it, Artsakhpress reports.
Senor Hasratyan, Spokesperson of the Nagorno-Karabakh Republic Defense Army, released a statement in this regard.
"It seems the Azerbaijan MOD is ultimately losing—if, of course, it has not already lost—the ability to assess reality with a clear head.
"According to the official release disseminated on February 12 by the Azerbaijan MOD, ‘During the exchange of fire that took place while preventing the enemy’s shooting of the front positions, Azerbaijani AF contract military serviceman, Junior Sergeant Fuad Farhadoghlu Gafarov was killed.’