Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Իրաքյան Քուրդիստանի նախագահին
Փետրվարի 17-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Մյունխենում հանդիպեց Իրաքյան Քուրդիստանի նախագահ Մասուդ Բարզանիին:
Երկուստեք արժևորվեց բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունը, և մտքեր փոխանակվեցին փոխայցելությունների կազմակերպման, առևտրատնտեսական համագործակցության շուրջ։
Զրուցակիցները քննարկեցին Էրբիլում Հայաստանի գլխավոր հյուպատոսության բացման հետ կապված հարցեր: Այս համատեքստում Էդվարդ Նալբանդյանը շնորհակալություն հայտնեց Քուրդիստանի իշխանությունների կողմից ցուցաբերվող համակողմանի աջակցության կապակցությամբ։
Հայաստանի արտգործնախարարի խնդրանքով Իրաքյան Քուրդիստանի ղեկավարը ներկայացրեց Իրաքում ահաբեկչական խմբավորումների դեմ պայքարում արձանագրված վերջին զարգացումները։
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարը և Իրաքյան Քուրդիստանի նախագահն անդրադարձան միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության հրատապ հարցերի:

Эдвард Налбандян встретился с президентом Иракского Курдистана
17-го февраля министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян в Мюнхене встретился с президентом Иракского Курдистана Масудом Барзани.
Стороны оценили высокий уровень политического диалога и обменялись мнениями вокруг организации взаимных визитов, торгово-экономического сотрудничества.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся открытия генерального консульства Армении в Эрбиле. В этом контексте Эдвард Налбандян поблагодарил за проявленную всестороннюю поддержку со стороны властей Иракского Курдистана.
По просьбе министра иностранных дел Армении глава Иракского Курдистана представил последние развития в деле борьбы с террористическими группировками в Ираке.
Министр иностранных дел Армении и президент Иракского Курдистана коснулись актуальных вопросов международной и региональной безопасности.