Թրամփը գործարք է պատրաստում Ռուսաստանի հետ. Սպիտակ տուն
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կփորձի գործարք կնքել Ռուսաստանի հետ ահաբեկչության դեմ պայքարի և տնտեսական ոլորտներում, լրագրողներին ասել է ԱՄՆ նախագահի մամլո քարտուղար Շոն Սպայսերը։
«Կարծում եմ նրա՝ որպես գործարարի և բանակցողի հաջողությունը պետք է դիտարկել որպես դրական նշան առ այն, որ նա ունակ է անելու դա», - ասել է Սպայսերը։
«Եթե մենք կարողանանք ընդհանուր դիքորոշումներ գտնել ԻՊ-ին պարտության մատնելու, ահաբեկչության դեմ պայքարի, տնտեսության աճի հարցերով այնտեղ, որտեղ մենք կարող ենք գտնել տնտեսական շահի ոլորտներ, ապա մենք այդպես էլ կանենք: Դրա շուրջ մենք կշարունակենք աշխատել Ռուսաստանի հետ», - հավելել է նա։

Белый дом: Трамп планирует сделку с Россией
Дональд Трамп попытается заключить "сделку" с Россией по борьбе с терроризмом и экономическим вопросам. Об этом, как передает РИА Новости, заявил журналистам пресс-секретарь президента США Шон Спайсер.
"Я думаю, его успех как бизнесмена и переговорщика нужно рассматривать как позитивный знак, что он способен это сделать", - сказал Спайсер.
"Если мы можем найти общие позиции по нанесению поражения ИГ борьбе с терроризмом, росту экономики - там, где мы можем найти области (общих) экономических интересов - тогда мы так и сделаем. Над этим мы продолжим работать с Россией", - добавил он.