Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Միշել Լեգրանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել կոմպոզիտոր, դաշնակահար, Հայաստանի Հանրապետության Պատվո շքանշանի ասպետ Միշել Լեգրանին ծննդյան 85-րդ տարեդարձի կապակցությամբ՝ մաղթելով հոբելյարին առողջություն, արևշատություն, ստեղծագործական բերկրանքի բազում առիթներ:
«Դուք համաշխարհային երաժշտության լեգենդներից եք, հպարտության և հիացմունքի արժանի մեծագույն արվեստագետ: Ձեր ստեղծագործական մտքի թռիչքը նոր հորիզոններ բացեց ֆրանսիական և համաշխարհային երաժշտության արտահայտչաձևերում:
Մտավորականի անկեղծության և նրբանկատության դրոշմը կրող երկերում Դուք նորովի եք ներկայացնում մարդկային ապրումներն ու հույզերը, էության և լինելության հավերժական առեղծվածները:
Հայաստանում Ձեր արվեստը մեծապես սիրված է և սպասված: Հայ ունկնդիրը փոխադարձ կապ է զգում Ձեր ստեղծագործությունների, մարդկային կերպարի և ընդհանուր ճակատագրի հետ»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении поздравил Мишеля Леграна
Президент Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание композитору, пианисту, кавалеру Ордена Почета Республики Армения Мишелю Леграну в связи с 85 летием, пожелав юбиляру здоровья, благоденствия, творческого вдохновения, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
"Вы легенда мировой музыки, достойный гордости и восторга великий художник . Полет вашей творческой мысли открыл новые горизонты выразительности французской и мировой музыки.
В произведениях, наносящих печать искренности и тонкой деликатности интеллигента, Вы по-новому представляете человеческие переживания и эмоции, загадки существования и вечности бытия.
В Армении Ваше искусство очень ценят и любят. Армянский слушатель чувствует взаимную связь с Вашими произведениями, человеческим образом и общей судьбой", - сказано в поздравительном послании президента РА.