Ադրբեջանական կողմը Բաղանիսի ուղղությամբ կրակ է բացել
Ադրբեջանական կողմը Բաղանիսի մոտակայքում գտնվող հայկական դիրքերի թիկունքի արոտավայրերի ուղղությամբ կրակոցներ է արձակել:
Armenpress-ի հետ զրույցում ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ կրակոցների արդյունքում երկու կով է սատկել: «Դիրքերը չեն տուժել»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 25-ին՝ ժամը 03:00-ի և 04:00-ի սահմաններում, սահմանի միանգամից երկու` հարավարևելյան (Մարտունի) և արևելյան (Ակնա) ուղղություններով հակառակորդը, օգտագործելով ականազերծման համապատասխան տեխնիկա և հատուկ միջոցներ, ձեռնարկել է հարձակման փորձ:
ՊԲ առաջաջապահ ստորաբաժանումները, նաև շնորհիվ տեսադիտարկման սարքավորումների, երկու ուղղություններում էլ ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական ստորաբաժանումների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով հետ շպրտել ելման դիրքեր: Բանակի առաջապահ ուժերի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդը տվել է զոհեր և վիրավորներ: Մի քանի դիակ գտնվում է չեզոք գոտում: Հայկական կողմը զոհեր ու վիրավորներ չունի:
Միևնույն ժամանակ, ՊԲ համապատասխան կառույցների կողմից տրամադրված հավաստի տվյալների համաձայն՝ արևելյան ուղղությամբ նկատվում է հակառակորդի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրադրության վերահսկողությունը սահմանի ողջ երկայնքով և պատրաստ են հակառակորդի ցանկացած սադրանքի տալ արժանի պատասխան:

Azerbaijani Side Opened Fire In the Direction of Baghanis, Republic of Armenia
Azerbaijani side opened fire in the direction of the fields at the back of the Armenian positions nearby Baghanis, Tavush region, Republic of Armenia.
In a talk to Armenpress, the spokesperson of the RA Ministry of Defense noted that two cows were killed as a result of it. He added that the Armenian positions were not damaged.
To remind on the night of February 25, at around 03:00 and 04:00, the Azerbaijani armed forces made attack attempts at the southeastern (Martuni) and eastern (Akna) directions of NKR-Azerbaijan border by using respective demining equipment and special measures.
As the NKR Defense Ministry reports in a released statement, the NKR frontline units timely detected the advancement of the Azerbaijani forces  in both directions due to video devices and repelled them to their positions causing losses. Due to the countermeasures taken by the Armenian forces, the adversary suffered casualties and has wounded. Several bodies are in the neutral zone.
The Armenian side suffered no losses.
According to the credible information provided by the competent bodies of the NKR Defense Army, Azerbaijani manpower and equipment movement was observed in the eastern direction.