ԼՂՀ ՊԲ-ն ներկայացնում է հակառակորդի ճամբարում այսօր տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի ձայնագրությունը
Արցախի հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը ձեզ է ներկայացնում գիշերվա ընթացքում հակառակորդի կողմից արևելյան ուղղությամբ ձեռնարկված դիվերսիոն ներթափանցման փորձի մասին վկայող երկու տեսագրություն: Առաջին տեսանյութում երևում է Ակնայի ուղղությամբ
ա/ հակառակորդի կողմից ականազերծման «ՏՐՈՊԱ» տիպի տեխնիկայի կիրառումը
բ/ հակառակորդի կողմից կիրառված նռնականետերի և խոշոր տրամաչափի այլ զինատեսակների պայթյունը
գ/ հակառակորդի հետախուզադիվերսիոն խմբի նահանջը
Երկրորդ տեսանյութում ներկայացված է Մարտունու ուղղությամբ ա/ հակառակորդի դիվերսիոն հետախուզական խմբի ներթափանցման և հայկական ուժերի կողմից դրանց վնասազերծման գործողությունը բ/ հակառակորդի կրած կորուստները (5 դիակ): Ըստ ՊԲ համապատասխան ծառայությունների կողմից ձեռքբերված տվյալների՝ զոհվածների թվում են Ադրբեջանի ԶՈւ 181-րդ բրիգադի հետախուզության պետ, մայոր Աբդուլաևը, բրիգադի հետախուզական վաշտի հրամանատար, ավագ լեյտենանտ Աշիմլի Շախլարը, հետախույզ Ադըհուսեյնովը ու ևս երկու զինծառայող, որից մեկը՝ սակրավոր:
Բացի տեսագրություններից ներկայացնում ենք նաև հակառակորդի ճամբարում այսօր տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի հետևյալ ձայնագրությունը:

Минобороны НКР назвало имена убитых азербайджанских диверсантов
Пресс-служба минобороны Нагорно-Карабахской Республики обнародовала две видеозаписи о предпринятой сегодня ночью ВС Азербайджана попытке диверсионного проникновения в восточном направлении карабахско-азербайджанской границы, передает Panorama.am
В первой видеозаписи запечатлены факты применения противником в направлении Акны военной техники "ТРОПА", взрывы гранат и других снарядов крупного калибра и отступление разведывательно-диверсионной группы азербайджанских вооруженных сил.
Во второй видеозаписи запечатлены действия армянских сил по обезвреживанию разведывательной группы противника в направлении Мартуни, потери азербайджанской стороны (5 трупов). По данным Армии обороны НКР, в числе убитых – начальник разведки 181-й бригады ВС Азербайджана, майор Абдулаев; командир роты разведбригады, старший лейтенант Ашимли Шахлар; разведчик Адыхусейнов и еще двое военнослужащих, один из которых – сапер.