Փետրվարի 27-ին և լույս 28-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանի ողջ երկայնքով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է  ավելի քան 120 անգամ, որի ընթազցքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ, արձակել է շուրջ 2200 կրակոց:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ընդհանուր առմամբ 15 արկ, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

According to operative data, on the night of February 28 at the entire length of NKR-Azerbaijan border, the opponent violated the ceasefire more than 120 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
Azerbaijani Armed Forces fired about 2200 shots in the direction of the Armenian positions.
The most intense violations of the ceasefire were reported on eastern and north-eastern parts of the border. In these areas the Azerbaijani Armed Forces from the 60 and 82-mm mortars fired in the direction of Armenian positions.
NKR Defense Army subdivisions carried out a full inspection at the forefront and continue to confidently carry on their combat duty.