Փետրվարի 27-ին և լույս 28-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանի ողջ երկայնքով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է  ավելի քան 120 անգամ, որի ընթազցքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ, արձակել է շուրջ 2200 կրակոց:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ընդհանուր առմամբ 15 արկ, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

По оперативным данным, в ночь с 27 на 28 февраля по всей протяженности карабахско-азербайджанской границы противник нарушил режим прекращения огня более 120 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
ВС Азербайджана произвел в направлении армянских позиций около 2200 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения противником режима прекращения огня были зафиксированы восточном и северо-восточном направлениях границы. На указанных участках ВС Азербайджана из 60-ти и 82-миллиметровых минометов выпустили в направлении армянских позиций 15 снарядов.
Подразделения Армии обороны НКР осуществляют полноценный контроль на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство.