Associated Television International-ը Հայաստանի մասին ֆիլմ կնկարահանի
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է «Associated Television International» ընկերության նախագահ Դեյվիդ ՄըՔենզիին:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի միջազգային ճանաչելիության բարձրացմանը, զբոսաշրջային հնարավորությունների ներկայացմանը և տուրիզմի խթանմանը վերաբերող հարցեր:
Դեյվիդ ՄըՔենզին նշել է, որ ընկերությունը պատրաստվում է փաստագրական ֆիլմ նկարահանել Հայաստանի մասին, որի նպատակն է Հայաստանը որպես առաջին քրիստոնյա երկիր ավելի ճանաչելի դարձնել աշխարհին, ներկայացնել հայ ժողովրդին, պատմությունը, մշակույթը և մեծացնել զբոսաշրջիկների հետաքրքրությունը մեր երկրի նկատմամբ:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել նախաձեռնության համար՝ նշելով, որ կառավարությունը կարևորում է Հայաստանի զբոսաշրջության գրավչության բարձրացմանն ուղղված քայլերը և պատրաստ է քննարկել այդ նպատակին ուղղված առաջարկությունները:

Премьер Армении принял председателя компании "Associated Television International"
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял президента компании "Associated Television International" Дейвида Маккензи, сообщает пресс-службы правительство Армении.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся повышения международной узнаваемости, представления туристских возможностей Армении и стимулирования туризма.
Дейвид Маккензи отметил, что его компания готова снять об Армении документальный фильм, цель которого – сделать Армению более узнаваемой миру в качестве первой христианской страны, представить армянский народ, его историю, культуру и повысить интерес туристов к нашей стране.
Премьер-министр поблагодарил за инициативу, отметив, что правительство придает важное значение шагам, направленным на повышение туристской привлекательности Армении и готово обсудить направленные на эту цель предложения.