Կիրականացվեն Բրյուսել-Երևան-Բրյուսել կանոնավոր չվերթներ
2016 թվականի դեկտեմբերի 10-ից երկու շաբաթը մեկ անգամ Բրյուսել-Երևան-Բրյուսել երթուղով ոչ կանոնավոր չվերթներ իրականացնող Brussels Airlines ավիաընկերությունը (կազմակերպիչ «ԱրմՎինգս» տուրօպերատոր) կանոնավոր չվերթներ իրականացնելու թույլտվություն է ստացել:
ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունը հաղորդում է, որ 2017 թվականի ապրիլի 1-ից հունիսի 24-ը և սեպտեմբերի 9-ից հոկտեմբերի 28-ը Brussels Airlines ավիաընկերությունը «Զվարթնոց» օդանավակայանից թռիչքներ կիրականացնի շաբաթական մեկ անգամ՝ կիրակի օրերին, փոխանցում է PanArmenian-ը:
2017 թվականի հուլիս 1-ից սեպտեմբերի 2-ը «Զվարթնոց» օդանավակայանից չվերթները կիրականացվեն շաբաթական 2 անգամ՝ չորեքշաբթի և կիրակի օրերին:
ՔԱԳՎ–ից նաև հայտնում են, որ ամառային նավիգացիոն շրջանում չվերթերի հաճախականությունն ավելացնում են նաև մի շարք այլ ավիաընկերություններ, մասնավորապես՝ «Աէրոֆլոտ»-ը, «Ավստրիական ավիաուղիներ»-ը, «Էյր Ֆրանս»-ը, «Ֆլայ Դուբայ»-ը, «Էյր Արաբիա»-ն, «Լոտ լեհական ավիաուղիներ»-ը և այլն:

Brussels Airlines будет осуществлять регулярные рейсы "Брюссель-Ереван-Брюссель"
Авиакомпания ՞Brussels Airlines՞ получила разрешение на полеты в Ереван из бельгийской столицы раз в неделю, начиная с 1 апреля, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации.
Авиакомпания Brussels Airlines планирует осуществлять еженедельные полеты из ереванского аэропорта "Звартноц" в Брюссель в период с 1 апреля по 24 июня и с 9 сентября по 28 октября. Полеты будут осуществляться каждое воскресенье, передает PanArmenian.
А в период с 1 июля по 2 сентября рейсы будут осуществляться дважды в неделю - в среду и воскресенье. Отмечается, что в летний навигационный сезон количество полетов увеличат также компании "Аэрофлот", "Австрийские авиалинии", "Эйр Франс", Fly Dubai, Air Arabia и т.д..
Напомним, что с 10 декабря 2016 года компания "Брюссельские авиалинии" (Brussels Airlines) выполняла нерегулярные рейсы Брюссель-Ереван-Брюссель раз в две недели.