Սերժ Սարգսյանը այցելել է «Ալեքս տեքստիլ» ընկերություն
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է «Ալեքս տեքստիլ» ընկերություն: Հանրապետության Նախագահը տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանի, «Ալեքս տեքստիլ»-ի ղեկավարության և հյուրերի հետ շրջել է ընկերության արտադրամասերում, ծանոթացել կատարված ներդրումներին, արտադրական հզորությունների մեծացման, ժամանակակից սարքավորումներով նոր արտադրամասերի գործարկման ուղղությամբ վերջին տարիներին իրականացված աշխատանքներին, արտահանման ծավալներին և ընկերության զարգացման ծրագրերին:
2015 թվականից գործունեությունը սկսած` գուլպաների և հագուստի արտադրությամբ զբաղվող «Ալեքս տեքստիլ»-ը, լինելով Հայաստանի թեթև արդյունաբերության ոլորտի առաջադեմ ընկերություններից մեկը, ներկայումս ունի 500 աշխատակից, իսկ արտադրամասի գործունեության ծավալների ընդլայնման արդյունքում՝ պատասխանատուների հավաստմամբ, աշխատատեղերի թիվը կհասցվի 2000-ի: Հանրապետության Նախագահին ներկայացրել են, որ 2017 թվականին ընկերության կողմից արդեն իսկ բացված նոր կարի արտադրամասում ներգրավված է շուրջ 300 աշխատատեղ: Ընթացիկ տարում ընկերությունը նախատեսում է գործարկել կտորի, գործված հագուստի և տնային տեքստիլի արտադրություններ` ստեղծելով ևս շուրջ 600 նոր աշխատատեղ:

President Serzh Sargsyan visited today Alex Textile Company. President Sargsyan accompanied by the Minister of Economic Development and Investments Suren Karayan, management of Alex Textile and guests, toured the production units of the company, familiarized with the investments, expansion of production capabilities, works aimed at the equipment the units with modern facilities, export volumes and company’s development programs, the press service of the RA President informs.
Alex Textile, which started its operations in 2015 and manufactures socks and clothing, as a leading Armenian company in the area of light industry, at the moment employs 500 workers. According to the management, as a result of the increased production the number of jobs will reach 2000. The President of Armenia was informed that in 2017 the Company has already created nearly 300 jobs for the works in the new sewing unit. This year, the Company plans to start the production of fabric, textile, and home textile which will allow to create additional 600 jobs.