Մարտի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 400 կրակոց: Ադրբեջանական զինուժը դիպուկահար հրացաններից առավել ակտիվ կրակ է վարել արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում՝ արձակելով 31 կրակոց:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

По оперативным данным, в ночь с 21 на 22 марта на арцахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра, в том числе и из снайперских винтовок нарушили режим прекращения огня около 35 раз, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
Противник произвел в направлении армянских позиций более 400 выстрелов.
Наиболее активная стрельба из снайперского оружия велась противником на восточном и северо-восточном участках границы (31 выстрел).
Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно нести боевое дежурство, прибегая к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости.