Թելերսոնը վերջնահաշվարկ է ներկայացրել Ռուսաստանին
ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Ռեքս Թելերսոնը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը պետք է ընտրի ԱՄՆ-ի և արևմտյան երկրների հետ հարաբերությունների և Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադի ու Իրանի միջև, փոխանցում է Associated Press-ը:
«Մենք ցանկանում ենք թեթևացնել սիրիացի ժողովրդի տառապանքները: Ռուսաստանում դրանում կարող է կարևոր դեր խաղալ», - նշել է պետքարտուղարը:
Թելերսոնի խոսքերով՝ Վաշինգտոնում կանխատեսումներ չեն անում սիրիական հակամարտության կարգավորման ժամկետների մասին, սակայն Արևմուտքը վստահ է, որ իշխանությունը Դամասկոսում արդյունքում կփոխվի:

Тиллерсон поставил России ультиматум
Госсекретарь США Рекс Тиллерсон заявил, что России необходимо выбрать между отношениями с США и странами Запада или с президентом Сирии Башаром Асадом и Ираном, передает gazeta.ru со ссылкой на Associated Press.
"Мы хотим облегчить страдания сирийского народа. Россия может быть частью такого будущего и играть важную в нем роль. Или Россия может продолжать поддерживать группу, которая, как мы считаем, не будет отвечать интересам России в долгосрочной перспективе", - сказал он.
По словам Тиллерсона, в Вашингтоне не делают прогнозов о сроках урегулирования сирийского конфликта, однако Запад уверен, что власть в Дамаске в конечном итоге сменится.