Ժիրինովսկի. ցանկանում եմ, որ Հայաստանի դրոշը ծածանվի Արարատի վրա
Ամբողջ աշխարհի հայերին Ռուսաստանը ասում է «բարի գալուստ»: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Վլադիմիր Ժիրինովսկին Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի 60-ամյա հոբելյանի միջոցառման ժամանակ:
«Ամբողջ աշխարհի հայերին Ռուսաստանն ասում է «բարի գալուստ»: Եվ դրանում մեծ ներդում ունի Արա Աբրահամյանը: Ես հույս ունեմ, որ Ձեր 70-ամյակին Հայաստանի դրոշը կծածանվի Արարատի վրա: Ես ցանկանում է այդ: Դա իմ ցանկություն է բոլոր հայերին», - Ժիրինովսկու մաղթանքը մեջբերում է ShatTV-ն:
Աբրահամյանի ծննդյան տոնակատարությանը ներկա էին նաև Հայաստանի և Արցախի նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Բակո Սահակյանը, ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը և այլք:

Жириновский: хочу, чтобы флаг Армении развевался над Араратом
Президент Союза армян России Ара Абрамян отметил свое 60-летие в одном из московских ресторанов. На мероприятии присутствовали президент Армении Серж Саргсян, президент Республики Арцах Бако Саакян, пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, глава МИД России Сергей Лавров, а также председатель ЛДПР Владимир Жириновский.
Со сцены главу Союза армян России поздравляли Григорий Лепс, Филлип Киркоров, Николай Басков, Тата.
Пресс-секретарь российского президента Дмитрий Песков пожелал юбиляру выучить, наконец, русский язык. А, как передает Shanttv.com, Владимир Жириновский сказал главе Союза армян России: "Всем армянам мира Россия говорит "Добро пожаловать!". И в этом большая заслуга Ара Абрамяна. Я надеюсь, что на Ваше 70-летие флаг Армении будет развеваться над Араратом. Я хочу этого. Это мое пожелание всем армянам".