Ապրիլի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 600 կրակոց:
Սահմանի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային (10 արկ), իսկ հյուսիսարևելյան հատվածում՝ հակատանկային ավտոմատ նռնականետ (8 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

On the night of April 23 on NKR-Azerbaijan border the Azerbaijani Armed Forces with small arms of various calibers violated the ceasefire regime over 35 times, the press service of NKR Defense Ministry reports.
On the eastern direction the opponent applied anti-tank missile, while on north-eastern direction - anti-tank grenade launcher.
As the press service of NKR Defense Army reports, the frontline units of the Defense Army maintained full control of the positions and continued carrying out reliable defense of the positions.