Զանգվածային ձերբակալություններ Թուրքիայում. թիրախում հիմնականում ոստիկաններն են
Թուրքիայի ողջ տարածքում այսօր գիշերը և առավոտյան իրականացված գործողության արդյունքում ձերբակալվել է 1009 մարդ, ովքեր կասկածվում են գյուլենականների հետ կապի մեջ: Այս մասին հայտնում է Habertürk-ը՝ երկրի ներքին գործերի նախարար Սուլեյման Սոյլուին հղումով:
«Այսօր Թուրքիայի 81 նահանգներում իրականացվել է գործողություն: Ներկա դրությամբ 72 նահանգներում ձերբակալվել է 1009 անձ, և դա շատ կարևոր քայլ է մեր երկրի համար», - նշել է նախարարը:
Հաղորդվում է, որ դատախազությունը տվել է Հանրապետության անվտանգության վարչությունում կամ վերջիս հետ կապ ունեցող կառույցներում աշխատող 4.9 հազար մարդու ձերբակալության թույլտվություն: Հիմնականում ձերբակալվում են ոստիկաններ:

В Турции массовые аресты: задержали тысячу человек
В ходе ночных и утренних рейдов по всей Турции задержаны 1009 человек, которых подозревают в связях с организацией Гюлена. Об этом, как передает Корреспндент, сообщает Habertürk со ссылкой на министра внутренних дел Турции Сулеймана Сойлу.
"Сегодня в 81 провинции Турции была проведена операция. На данный момент в 72 провинциях задержано 1009 лиц, и это очень важный шаг для нашей страны", - сказал министр.
Прокуратура выдала предписания на задержание 4,9 тыс. человек, работающих в структурах Управлений безопасности республики или связанных с ними. В основном задержаны сотрудники полиции.