Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կորեայի Հանրապետության նախագահին
Մուն Ջե-Ինին՝ Կորեայի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ, հայտնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Հանրապետության Նախագահը մաղթել է Մուն Ջե-Ինին քաջառողջություն, ձեռքբերումներ և երջանկություն, իսկ Կորեայի Հանրապետության բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:
Նախագահը վստահություն է հայտնել, որ Կորեայի նորընտիր նախագահ Մուն Ջե-Ինի պաշտոնավարման ընթացքում բարեկամ Կորեան կշարունակի անշեղորեն զարգանալ ու վերելք ապրել և նորընտիր նախագահն իր արդյունավետ ներդրումը կբերի տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության հաստատման գործին:
Նշելով, որ անցած քսանհինգ տարիների ընթացքում Հայաստանի և Կորեայի Հանրապետության միջև ձևավորվել են սերտ գործընկերային կապեր և փոխշահավետ համագործակցություն՝ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել համատեղ աշխատելու երկկողմ բարեկամությունն ու համագործակցությունն առավել ամրապնդելու և խորացնելու ուղղությամբ` ի շահ երկու ժողովուրդների:

Президент РА направил поздравительное послание президенту Республики Корея
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание Мун Джеину, в связи с его избраннием на пост президента Республики Корея, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент Республики пожелал Мун Джеину доброго здоровья, достижений и счастья, а дружественному народу Республики Корея - мира и благоденствия.
Президент выразил уверенность, что в ходе пребывания Мун Джеина на посту президента дружественная Корея продолжит неуклонно развиваться и переживать подъем, а избранный Президент внесет свой эффективный вклад в дело утверждения регионального мира и стабильности.
Отмечая, что за прошедшие двадцать пять лет между Арменией и Республикой Корея сформировались тесные партнерские связи и взаимовыгодное сотрудничество, президент Серж Саргсян выразил готовность к совместной работе в направлении еще большего укрепления двусторонней дружбы и сотрудничества во благо двух народов.