Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կորեայի Հանրապետության նախագահին
Մուն Ջե-Ինին՝ Կորեայի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ, հայտնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Հանրապետության Նախագահը մաղթել է Մուն Ջե-Ինին քաջառողջություն, ձեռքբերումներ և երջանկություն, իսկ Կորեայի Հանրապետության բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:
Նախագահը վստահություն է հայտնել, որ Կորեայի նորընտիր նախագահ Մուն Ջե-Ինի պաշտոնավարման ընթացքում բարեկամ Կորեան կշարունակի անշեղորեն զարգանալ ու վերելք ապրել և նորընտիր նախագահն իր արդյունավետ ներդրումը կբերի տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության հաստատման գործին:
Նշելով, որ անցած քսանհինգ տարիների ընթացքում Հայաստանի և Կորեայի Հանրապետության միջև ձևավորվել են սերտ գործընկերային կապեր և փոխշահավետ համագործակցություն՝ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել համատեղ աշխատելու երկկողմ բարեկամությունն ու համագործակցությունն առավել ամրապնդելու և խորացնելու ուղղությամբ` ի շահ երկու ժողովուրդների:

Serzh Sargsyan Congratulated the President of Korea
On May 10 the RA President Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to Moon Jae-in on his election as President of the Republic of Korea, the press service of the RA President informs.
The President of Armenia wished Moon-Jae-in good health, achievements, and happiness as well as peace and prosperity to the friendly people of the Republic of Korea.
The President expressed confidence that during the tenure in office of the newly elected President of Korea, the friendly Korea will continue to advance and develop steadily and that the newly elected President will bring his productive contribution to the establishment of peace and stability in the region.
Noting that in last twenty-five years Armenia and Korea have established close partnership relations and mutually gainful cooperation, President Serzh Sargsyan expressed readiness to work together towards further strengthening the bilateral friendship and cooperation for the benefit of the two peoples.