Ադրբեջանցուն խաբել են՝ խոստանալով քիմիական նյութերով կրկնապատկել իր 20 հազար դոլարը
Բաքվի դատարանում ծանր հանցագործության գործով գործընթաց է սկսվել Կամերուն Աուրելիե Վանբո անունով քաղաքացու նկատմամբ մեքենայության մեղադրանքով: Վանբոն Բաքվի մի բնակչի առաջարկել է 20 հազար դոլարը վերածել 40 հազար դոլարի քիմիական ճանապարհով, հաղորդում է lenta.ru-ն:
Այն մասին, որ Վանբոն Մամեդ Մամեդովին պատկանող 20 հազար դոլարն առինքնել է, հայտնի է դարձել փետրվարին: Ադրբեջանցին այն ժամանակ հայտնել էր, որ Կամերունն իրենից վերցրել է 20 հազար դոլար և խոստացել կրկնապատկել այդ գումարը հատուկ քիմիական նյութերի միջոցով:
Նշվում է, որ ոստիկանությունն այս գործով քննության նպատակով կալանավորել է Կամերուն Աուրելիե Վանբոյին և ևս մի քանի հոգու, ովքեր կասկածվում են համագործակցության մեջ:

Азербайджанца обманули, пообещав удвоить его 20 тысяч долларов с помощью химикатов
В Бакинском суде по тяжким преступлениям начался процесс по обвинению гражданина Камеруна Аурелие Ванбо в мошенничестве. Ванбо пообещал жителю Баку превратить 20 тысяч долларов в 40 тысяч химическим способом, передает lenta.ru.
О том, что Ванбо присвоил себе 20 тысяч долларов, принадлежавших жителю города Баку Мамеду Мамедову, стало известно в феврале. Потерпевший тогда рассказал, что гражданин Камеруна выманил у него деньги, пообещав удвоить сумму с помощью специальных средств.
Сообщается, что полиция задержала в рамках расследования этого дела помимо Ванбо, троих его соотечественников.