Բելգիայի արքայադուստրը մեկնարկային ատրճանակի կրակոցով խլացրել է վարչապետին
Բելգիայի վարչապետ Շառլ Միշելը հետաձգել է ելույթը խորհրդարանում լսողության հետ խնդրի պատճառով, որը նրա մոտ սկսվել է այն բանից հետո, երբ բրյուսելյան մարաթոնի ժամանակ Բելգիայի արքայադուստրը նրան խլացրել է մեկնարկային ատրճանակի կրակոցով, հայտնում է Soir պարբերականը:
Բրյուսելի ավանդական մարաթոնը տեղի է ունեցել անցած կիրակի, որը ունեցել է մոտ 40 հազար մասնակից 126 երկրներից:
Վազքի մեկնարկը ազդարարել է արքայադուստրը՝ Բելգիայի ներկա թագավորի քույր Աստրիդը: Ինչպես երևում է վազքի սկզբում արված լուսանկարներից, մեկնարկային ատրճանակի կրակոցը վախեցրել է վարչապետին, որը կանգնած է եղել արքայադստեր կողքին:
Երկուշաբթի Միշելի պաշտոնական ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ վարչապետի մոտ սկսվել են լսողական խնդիրներ:

Принцесса Бельгии оглушила премьера выстрелом из стартового пистолета
Премьер-министр Бельгии Шарль Мишель перенес выступление в парламенте из-за проблем со слухом, которые начались у него после того, как бельгийская принцесса оглушила его выстрелом из стартового пистолета на брюссельском марафоне, сообщает РИА Новости со ссылкой на издание Soir.
Традиционный брюссельский марафон прошел в бельгийской столице в минувшее воскресенье. В нем участвовали около 40 тысяч человек из 126 стран мира.
Старт забегу дала принцесса, сестра нынешнего короля бельгийцев Астрид. Как свидетельствуют фотографии, сделанный в начале забега, выстрел из стартового пистолета напугал премьера, который стоял рядом с принцессой.