Բելգիայի արքայադուստրը մեկնարկային ատրճանակի կրակոցով խլացրել է վարչապետին
Բելգիայի վարչապետ Շառլ Միշելը հետաձգել է ելույթը խորհրդարանում լսողության հետ խնդրի պատճառով, որը նրա մոտ սկսվել է այն բանից հետո, երբ բրյուսելյան մարաթոնի ժամանակ Բելգիայի արքայադուստրը նրան խլացրել է մեկնարկային ատրճանակի կրակոցով, հայտնում է Soir պարբերականը:
Բրյուսելի ավանդական մարաթոնը տեղի է ունեցել անցած կիրակի, որը ունեցել է մոտ 40 հազար մասնակից 126 երկրներից:
Վազքի մեկնարկը ազդարարել է արքայադուստրը՝ Բելգիայի ներկա թագավորի քույր Աստրիդը: Ինչպես երևում է վազքի սկզբում արված լուսանկարներից, մեկնարկային ատրճանակի կրակոցը վախեցրել է վարչապետին, որը կանգնած է եղել արքայադստեր կողքին:
Երկուշաբթի Միշելի պաշտոնական ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ վարչապետի մոտ սկսվել են լսողական խնդիրներ:

Prime Minister of Belgium Stunned By a Shot of the Princess
The Prime Minister of Belgium Charles Michel postponed the speech in the Parliament due to problems with hearing, which he started after the Belgian Princess stunned him with a shot from the pistol at the Brussels marathon, world.24-my.info reports referring to Soir.
Traditional Brussels marathon was held in the Belgian capital on Sunday. It was attended by about 40 thousand people from 126 countries of the world.
As the source report the start of the race in Brussels marathon was given by the Princess, who when shot from the pistol, frightened the Prime Minister, who was standing next to the Princess.
On Monday, the official representative Michel said that the Prime Minister started to have problems with hearing.