Էդվարդ Նալբանդյանը կայցելի Հռոմ
Հունիսի 6-ից 7-ը Իտալիայի արտաքին գործերի և միջազգային համագործակցության նախարար, հայ-իտալական միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Անջելինո Ալֆանոյի հրավերով Հայաստանի ԱԳ նախարար, հայ-իտալական միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Էդվարդ Նալբանդյանը կայցելի Հռոմ։
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը, նախարար Նալբանդյանի այցելության ընթացքում նախատեսվում են երկու երկրների արտգործնախարարների բանակցությունները: Կանցկացվեն հայ-իտալական միջկառավարական հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը, ինչպես նաև հայ-իտալական գործարար համաժողով։
Հռոմում Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպում կունենա Իտալիայի խորհրդարանականների հետ և Հայաստանի արտաքին քաղաքականության վերաբերյալ դասախոսությամբ հանդես կգա Միջազգային հարաբերությունների իտալական ընկերակցությունում։

Глава МИД Армении посетит Рим
Глава МИД Армении Эдвард Налбандян с 6 по 7 июня посетит Рим по приглашению министра иностранных дел и международного сотрудничества Италии Анджелино Альфано, сообщает Sputnik-Армения со ссылкой на пресс-службу внешнеполитического ведомства страны.
В ходе встречи планируются переговоры между министрами иностранных дел двух стран. Будет проведено первое заседание армяно-итальянской межправительственном комиссии, а также состоится совместный бизнес-форум.
Налбандян в Риме встретится с итальянскими парламентариями и выступит в Ассоциации международных отношений Италии с лекцией о внешней политике Армении.