Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 12-ին ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (ՌԴ), Ստեֆան Վիսկոնտիին (Ֆրանսիա), Ռիչարդ Հոգլանդին (ԱՄՆ), ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկին և նրանց ուղեկցող պաշտոնյաներին, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և Արցախի ու Ադրբեջանի սահմաններին տիրող իրավիճակին առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը համանախագահների ուշադրությունը հրավիրել է Ադրբեջանի ապակառուցողական քաղաքականության, զինադադարի ռեժիմի խախտումների և միջազգային նորմերի ու սկզբունքների ոտնահարման բազմաթիվ փաստերի վրա՝ դրանք որակելով որպես հակամարտության կարգավորման հիմնական խոչընդոտներ և տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանման լուրջ վտանգներ:
Արցախի Հանրապետության Նախագահը վերահաստատել է պաշտոնական Ստեփանակերտի հավատարմությունն ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանր ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում:

On 12 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan received OSCE Minsk Group co-chairs Igor Popov (Russian Federation), Stephane Visconti (France) and Richard Hoagland (USA), personal representative of the OSCE chairman-in-office Andrzej Kasprzyk and officials accompanying them, official page of President reports.
Issues related to the Azerbaijani-Karabagh conflict settlement and situation along the borders between Artsakh and Azerbaijani were on the discussion agenda.
President Sahakyan drew the attention of the co-chairs to the destructive policy of Azerbaijan, numerous facts of breaches and violations of the ceasefire regime, international norms and principles, qualifying them as the most important hindrances of the conflict settlement process and serious threats for maintaining peace and stability in the region.
Artsakh Republic President reiterated adherence of the official Stepanakert to the peaceful settlement of the Azerbaijani-Karabagh conflict under the aegis of the OSCE Minsk Group.