Հակառակորդը դիվերսիա է ձեռնարկել. ԼՂՀ ՊՆ
Ս.թ. հունիսի 21-ի լույս 22-ի գիշերը ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների կողմից հակամարտ զորքերի շփման գծում ձեռնարկվել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ:
ՊԲ մարտական հերթապահություն իրականացնող ստորաբաժանումները, շնորհիվ մարտավարական բարձր պատրաստվածության, դիրքային համակագերի կահավորվածության և տեխնիկական պատշաճ հագեցվածության, ժամանակին հավաստանշել են դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և հակառակորդին պատճառելով առնվազն 4 զոհ` հետ շպրտել ելման դիրքեր: Ադրբեջանական կողմը հայկական մերձդիրքային հատվածում թողել է հատուկ գրոհայինների անձնական պարագաներ:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ներթափանցման փորձը կանխելու ընթացքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել: Առաջնագծում օպերատիվ իրադրությունը շարունակում է մնալ արցախյան զինուժի լիակատար վերահսկողության ներքո:

Azerbaijani Special Forces conducted a sabotage incursion attempt overnight to June 21-22 on the line of contact between Armenian-Azerbaijani opposing forces, Artsakh (Nagorno Karabakh) Republic defense ministry said in a statement, released on Thursday, Panorama.am reports.
According to the source, Armenian units in duty of combat guard timely detected the advancement of the Azeri sabotage group due to high tactical preparedness, surveillance systems and technical equipment of the military posts, inflicting losses to the adversary's manpower and repelling them to their starting positions.
The Azerbaijani side suffered four dead and retreated, leaving personal items of Special Forces next to the Armenian military posts, the release said.
Artsakh Defense Army sustained no losses while preventing the incursion attempt.
The operative situation on the frontline remains under the total control of the Artsakh Armed Forces, the ministry added.