Հակառակորդը դիվերսիա է ձեռնարկել. ԼՂՀ ՊՆ
Ս.թ. հունիսի 21-ի լույս 22-ի գիշերը ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների կողմից հակամարտ զորքերի շփման գծում ձեռնարկվել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ:
ՊԲ մարտական հերթապահություն իրականացնող ստորաբաժանումները, շնորհիվ մարտավարական բարձր պատրաստվածության, դիրքային համակագերի կահավորվածության և տեխնիկական պատշաճ հագեցվածության, ժամանակին հավաստանշել են դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և հակառակորդին պատճառելով առնվազն 4 զոհ` հետ շպրտել ելման դիրքեր: Ադրբեջանական կողմը հայկական մերձդիրքային հատվածում թողել է հատուկ գրոհայինների անձնական պարագաներ:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ներթափանցման փորձը կանխելու ընթացքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել: Առաջնագծում օպերատիվ իրադրությունը շարունակում է մնալ արցախյան զինուժի լիակատար վերահսկողության ներքո:

Карабах: азербайджанские спецназовцы предприняли попытку диверсионного проникновения
В ночь с 21 на 22 июня с.г. азербайджанские спецназовцы на арцахско-азербайджанской границе предприняли попытку диверсионного проникновения, сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу минобороны Республики Арцах.
Несущие боевое дежурство подразделения Армии обороны, благодаря высокому уровню боевой подготовки, надлежащей оснащенности позиций  техническими средствами, своевременно пресекли попытку продвижения азербайджанской диверсионной группы. Противник, неся потери (как минимум, 4 погибших), был отброшен на исходные позиции.
Азербайджанская сторона оставила в прилегающей к армянским позициям зоне личные вещи спецназовцев.
"В ходе пресечения попытки проникновения Армия обороны НКР потерь не понесла.  Оперативная обстановка на передовой продолжает оставаться под полноценным контролем арцахских ВС", – говорится в сообщении.