ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Բրյուսել
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 29-ին մեկնել է Բրյուսել` ՆԱՏՕ-ի «Վճռական աջակցություն» առաքելությանը ուժեր տրամադրող երկրների պաշտպանության նախարարների հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում ՆԱՏՕ-ի անդամ և գործընկեր երկրների պաշտպանության նախարարները քննարկելու են Աֆղանստանում տիրող իրավիճակը և Աֆղանստանում կայունության հաստատմանն ուղղված` ՆԱՏՕ-ի կողմից ղեկավարվող առաքելության հետագա գործողությունների ծրագիրը:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարի հանդիպումներ ՆԱՏՕ-ի, ԵՄ և գործընկեր երկրների պաշտոնյաների հետ:

Министр обороны Армении отбыл в Бельгию
Делегация во главе с министром обороны Армении Вигеном Саргсяном отбыла в четверг в Бельгию для участия во встрече глав военных ведомств стран, задействованных в небоевой миссии НАТО в Афганистане "Решительное содействие", сообщает Новости-Армения со ссылкой на пресс-службу минобороны республики.
На встрече главы оборонных ведомств стран-членов и партнеров НАТО обсудят ситуацию в Афганистане и программу дальнейших действий Альянса по ее стабилизации.
В рамках визита запланированы встречи Саркисяна с коллегами из стран НАТО, ЕС и государств-партнеров.