ԻՊ առաջնորդն, ամենայն հավանականությամբ, ոչնչացվել է. լրատվամիջոցներ
Մերձավորարևելյան զանգվածային լրատվամիջոցները հաղորդում են, որ «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման առաջնորդ Աբու Բաքր ալ-Բաղդադին ոչնչացվել է, հաղորդում է «Ռեգնում» գործակալությունը:
Տեղեկատվական աղբյուրները պնդում են, որ ալ-Բաղդադիի մտերիմ ընկերն ու օգնականն անուղակիորեն հաստատել է այդ փաստը: Մասնավորապես նշվում է, որ Աբու Կաթիբեհը լաց էր լինում Մոսուլից 50 կմ հեռու գտնվող բնակավայրում աղոթք անելիս:
Աղբյուրների մոտեցմամբ, ալ-Բաղդադին, այնուամենայնիվ, ոչնչացվել է, քանի որ նրա ընկերը հանկարծ սկսել է լաց լինել իր անունն արտասանելիս, որից հետո շարունակել է Ղուրան կարդալ՝ թույլ տալով բազմաթիվ սխալներ:

ISIS’ leader Abu Bakr al-Baghdadi is definitely dead, Iran’s state news agency quoted a representative of Iranian Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei as saying on Thursday, the Libyan Express reports.
“Terrorist Baghdadi is definitely dead,” cleric Ali Shirazi, who is representative to the Quds force, told IRNA without elaborating.
The secretive ISIS leader has frequently been reported killed or wounded since he declared a caliphate to rule over all Muslims from a mosque in Mosul in 2014, after his fighters seized large areas of northern Iraq.