Արաբական երկրները հայտարարել են Կատարի դեմ բոյկոտի երկարացման մասին
Արաբական երկրների քառյակը կշարունակի Կատարի դեմ քաղաքական և տնտեսական բոյկոտը։ Այս մասին հայտարարվել է է Սաուդյան Արաբիայի արտգործնախաար Ադել ալ-Ջուբեյրը: Նա ընդգծել է, որ արաբական երկրների պահանջին Դոհայի պատասխանը որևէ հիմք չի պարունակում Կատարի շրջափակումը վերացնելու համար:
Ավելի վաղ Կահիրում անցկացված Սաուդյան Արաբիայի, ԱՄԷ-ի, Բահրեյնի և Եգիպտոսի արտգործնախարարների հանդիպմանը ափսոսանք է հայտնվել, որ Կատարը մերժել է իրականացնել իրենց պահանջները:
Պարսից ծոցի առաջատար երկրների եռյակը՝ Սաուդյան Արաբիան, ԱՄԷ-ն և Բահրեյնը, և Եգիպտոսը մեղադրում են Կատարին ահաբեկչությանն աջակցելու մեջ։

Арабские страны решили оставить в силе блокаду Катара
"Четверка" арабских государств планирует продолжить экономический и политический бойкот, который ранее был предпринят в отношении Катара. Об этом, как передает Интерфакс, заявил министр иностранных дел Саудовской Аравии Адель аль-Джубейр.
При этом аль-Джубейр подчеркнул, что ответ, который Доха предоставила на требования арабских стран, не содержит оснований для отмены блокады.
Ранее сегодня Саудовская Аравия, Бахрейн, ОАЭ и Египет выпустили совместное заявление, в котором выразили сожаление в связи с отказом Катара выполнять предъявленные ему требования.