«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության ամենամյա միջոցառումները տեղի կունենան 2018թ. հունիսի 8-10-ը
«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը հայտնում է, որ 2018թ. «Ավրորա» մրցանակի շնորհման արարողությունը, Aurora Dialogues քննարկումները և մի շարք այլ կարևոր միջոցառումներ տեղի կունենան 2018թ. հունիսի 8-10-ը Հայաստանում, հայտնում է IDeA հիմնադրամի մամուլի ծառայությունը:
Այսօրվա ամենահրատապ մարդասիրական խնդիրների համար լուծումներ որոնելու և մարդասիրությունը փառաբանելու համար Հայաստանում կհավաքվեն հումանիտար ոլորտի հեղինակավոր գործիչներ, գիտնականներ, բարերարներ, մարդու իրավունքների պաշտպաններ, կառավարությունների ներկայացուցիչներ, լրագրողներ և գործարար առաջնորդներ: Միջոցառումները կամփոփվեն երրորդ ամենամյա «Ավրորա» մրցանակի շնորհմամբ: Այն համաշխարհային մարդասիրական մրցանակ է, որը տրվում է մարդկային կյանքը փրկելու և մարդասիրական գործունեությունն ամրապնդելու գործում բացառիկ ազդեցության համար: Մրցանակի դափնեկիրը 1 միլիոն դոլարի դրամաշնորհը տրամադրում է կազմակերպությունների, որոնք ոգեշնչել և նպաստել են իր գործունեությանը:
«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունն ստեղծվել է Հայոց ցեղասպանությունը վերապրածների անունից և ի երախտագիտություն նրանց փրկողների՝ վերապրածների ժառանգների կողմից, որոնք ցանկանում են երախտագիտությունն արտահայտել գործով:

Aurora 2018 to Take Place on June
The Aurora Humanitarian Initiative today announced that the 2018 Aurora Prize for Awakening Humanity ceremony, Aurora Dialogues and weekend of inspirational events, will take place June 8-10, 2018 in Armenia. The official website of Aurora Prize reports.
The 2018 Aurora weekend of events will feature the Aurora Dialogues, an international platform for academics and practitioners who explore and debate humanitarian challenges. The conference will seek to better understand the issues, analyze lessons learned from the past, and encourage innovative action in the present to foster a better future. A schedule of events and additional information about the 2018 Aurora Dialogues and Aurora Prize weekend will be available in the coming months at www.auroraprize.org.
Nominations are now open for the 2018 Aurora Prize. Public nominations will be accepted through September 8, 2017 at https://auroraprize.com/en/prize/detail/nominatenow.