Է. Նալբանդյանը հեռախոսով զրուցել է Հնդկաստանի ԱԳ նախարարի հետ
Հուլիսի 14-ին հնդկական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց տեղի ունեցավ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և Հնդկաստանի արտաքին գործերի պետական նախարար Շրի Ակբարի միջև, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
Զրույցի ընթացքում նախարարներն անդրադարձան Հնդկաստանի փոխնախագահ Համիդ Անսարիի` Երևան կատարած այցելության ընթացքում Հայաստանի ղեկավարության հետ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին, մտքեր փոխանակեցին տարբեր բնագավառներում երկկողմ համագործակցության զարգացման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի շուրջ։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Շրի Ակբարը քննարկեցին միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր։

Налбандян провел телефонный разговор с главой МИД Индии
Сегодня, 14 июля, по инициативе индийской стороны, состоялся телефонный разговор между главой МИД Армении Эдвардом Налбандяном и государственным министром иностранных дел Индии Шри Акбаром, сообщает МИД Армении.
В ходе разговора министры обсудили процесс реализации договоренностей, достигнутых с руководством Армении в рамках ереванского визита индийского вице-президента Хамида Ансари, также стороны обменялись мнениями по поводу предпринимаемых шагов, направленных на развитие сотрудничества в разных областях.
Эдвард Налбандян и Шри Акбар обсудили вопросы, касающиеся сотрудничества в рамках международных организаций.