Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Բակո Սահակյանին Արցախի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
«Հարգելի՛ պարոն Սահակյան,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Արցախի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Պետական կառավարման մարմինների ժողովրդավարական և սահուն ձևավորման ընթացքը վկայում է Արցախի ժողովրդի ազատ ապրելու օգտին կատարած ընտրության անշրջելի բնույթը: Դա մարդու հիմնարար իրավունքները և ազատություններն անշեղորեն իրագործելու ուղին է: Այդ ճանապարհին Արցախի աննկուն և քաջարի ժողովրդի ստեղծած հանրապետությանն ապագայում ևս սատարելու և աջակցելու են Հայաստանի պետական բոլոր կառույցները և աշխարհասփյուռ ողջ հայությունը:
Վստահ եմ, որ Դուք շարունակելու եք Ձեր ազնիվ ծառայությունը մատուցել Արցախին՝ հանուն մեր ընդհանուր առաջընթացի և բարօրության: Խաղաղասեր և հերոսական մեր ժողորվրդի արշալույսները թող մշտապես խաղաղ լինեն»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент РА направил поздравительное послание президенту Республики Арцах
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание Бако Саакяну в связи с избранием на пост президента Республики Арцах.
"Уважаемый господин Саакян,
Сердечно поздравляю Вас с избранием на пост президента Республики Арцах.
Демократический и плавный ход формирования органов государственного управления свидетельствует о необратимом характере сделанного народом Арцаха выбора в пользу свободной жизни. Это путь неуклонной реализации основополагающих прав и свобод человека. Республике, созданной непоколебимым и храбрым народом Арцаха, на этом пути и в будущем также будут помогать и поддерживать все государственные структуры Армении и рассеянное по миру все армянство.
Уверен, что Вы продолжите свою честную службу Арцаху, во имя общего прогресса и благоденствия. Пусть всегда будут мирными зори нашего миролюбивого и героического народа", - сказано в поздравительном послании президента Республики.