Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Բակո Սահակյանին Արցախի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
«Հարգելի՛ պարոն Սահակյան,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Արցախի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Պետական կառավարման մարմինների ժողովրդավարական և սահուն ձևավորման ընթացքը վկայում է Արցախի ժողովրդի ազատ ապրելու օգտին կատարած ընտրության անշրջելի բնույթը: Դա մարդու հիմնարար իրավունքները և ազատություններն անշեղորեն իրագործելու ուղին է: Այդ ճանապարհին Արցախի աննկուն և քաջարի ժողովրդի ստեղծած հանրապետությանն ապագայում ևս սատարելու և աջակցելու են Հայաստանի պետական բոլոր կառույցները և աշխարհասփյուռ ողջ հայությունը:
Վստահ եմ, որ Դուք շարունակելու եք Ձեր ազնիվ ծառայությունը մատուցել Արցախին՝ հանուն մեր ընդհանուր առաջընթացի և բարօրության: Խաղաղասեր և հերոսական մեր ժողորվրդի արշալույսները թող մշտապես խաղաղ լինեն»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

President of Armenia Sends Congratulatory Message to President of Artsakh
President Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to Bako Sahakyan on being elected as President of the Republic of Artsakh.
"Dear Mr Sahakyan,
I cordially congratulate you on your election as President of the Republic of Artsakh. The process of democratic and smooth formation of public administration authorities in Artsakh testifies to the irreversible nature of the Artsakh people’s choice to live in freedom. This is the right path for steady implementation of fundamental human rights and freedoms. On this way, the Republic of Armenia and Armenians all over the world will continue to support the statehood that has been established by the brave and courageous people of Artsakh.
I am confident that you will continue to honestly serve Artsakh for our common good and prosperity. May our peace-loving and heroic people always enjoy peaceful dawns," President Serzh Sargsyan said in his congratulatory message.